Грантова Історія

Всеукраїнська молодіжна громадська організація “Українська Студентська Спілка»

ВМГО «Українська Студентська Спілка» (УСС) — найстарша студентська організація України, створеної в грудні 1989р.

Напрямки діяльності: Захист прав та інтересів студентів, сприяння створенню відкритого громадянського суспільства в Україні, сприяння самореалізації наукового, творчого, політичного, спортивного, організаційного потенціалу студентів, сприяння створенню умов для організованого дозвілля, відпочинку та спілкування молоді, боротьба з корупцією в освіті.

Акції, організовані УСС:

У 1990 році УСС спільно із Студентським братством Львівщини влаштовують масштабне голодування – «революцію на граніті».

27 червня 1993 року УСС спільно з СУСом виступила організатором Першого З’єднаного Всесвітнього українського Конгресу студентів.

В 1996 році за ініціативи УСС та “Молодого Руху” було створено Всеукраїнський громадський Молодіжний комітет на підтримку проекту нової Конституції України.

На засіданні Ради European Democrat Students в Австрії у липні 1998 року УСС стає її членом.

На початку весни 1999 року УСС домоглася відновлення пільг на проїзд у транспорті для студентів.

У 2005 році УСС розпочала всеукраїнську акцію „Очисти свій університет”, яка полягала в очищенні від корупції вищих навчальних закладів.

У жовтні 2005 року УСС разом із „Студентським братством” та УАСС домоглася накладання вето Президентом України на Закон України „Про вищу освіту” щодо обов’язкового 3-річного відпрацювання студентів після навчання.

У 2005 та повторно у 2008 голову УСС призначено радником Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту.

Велика кількість представників УСС стали депутатами місцевих рад у різних регіонах України у результаті виборів 2006 року.

У липні 2006 року в Лісабоні, Португалія, заступник голови УСС стала заступником голови European Democrat Students, що дало змогу відкрити нову сторінку в історії УСС та ще активніше залучати міжнародний досвід до реформ в освіті України.

У липні 2007 року у Будапешті УСС стала одним із засновників CEYC (Central European Youth Cooperation) — демократичної платформи, яка об’єднує громадські організації правоцентристського спрямування країн Центральної та Східної Європи.

В 2005 р. «Українська студентська спілка» долучилась до проведення молодіжної Кампанії Ради Європи по різноманітності, правам людини та участі «Всі різні – всі рівні» (“All different – All equal”) в Україні, і увійшла до Національного комітету з питань реалізації Кампанії “Всі різні – Всі рівні” в Україні. Мета та завдання Європейської Кампанії «Всі різні – Всі рівні» в Україні спрямовані на боротьбу з різними формами дискримінації, включення молоді у процеси побудови демократичного мирного суспільства, реалізацію та захист прав і свобод людини.

Європейська кампанія „Всі різні — Всі рівні” в Україні реалізовується за підтримки: Ради Європи, Представництва Європейської Комісії в Україні, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Програми розвитку ООН «Створення безпечного середовища для молоді в Україні», Міжнародного фонду «Відродження», Товариства Червоного Хреста, Фонду Лілії Підкопаєвої, Фонду братів Кличків, та ін. громадських організацій та благодійних фондів.

Протягом 2006-2007 років в рамках кампанії „Всі різні – Всі рівні” за Підтримки Національного комітету було проведено 12 потужних проектів регіонального та національного характеру, серед яких:

Фестиваль вуличного спорту «Kyiv Street Sports” — (03 червня, 2007, Київ, Хрещатик) — 300 учасників, понад 20000 глядачів: 15 представлених видів спорту та дозвілля. Головна ідея – проведення майстер-класів з різних видів спорту з метою залучення молоді до ектримальний видів спорту.

Міжнародні муніципальні молодіжні слухания (3-6 липня, м.Комсомольськ)

Автобусний тур «Політична толерантність: крок назустріч»! (25-28 липня 2007, Київ, Кіровоград, Херсон, Миколаїв, Одеса) – представники молодіжних блоків паламентьских партій обговорювали проблеми толерантності в політиці.

Міжнародний інтеграційний форум “Всі різні – Всі рівні» (м. Євпаторія, 18-21 вересня 2007) – 300 учасників з 15 країн Європи, концепція, базована на поєднанні творчої та інтелектуальної частини

Національний автобусний тур «Всі різні – Всі рівні» (8-10 жовтня 2007) – іноваційний проект, мета якого охопити 25 маленьких міст і селищ в 10 регіонах України з інформаційною кампанією про європейські цінності, різноманітність, права людини та участь.

Національний автобусний тур «Всі різні – Всі рівні», який охопив 25 маленьких міст і селищ в 10 регіонах України (в кожному проводився круглий стіл та вулична акція), для 40 лідерів з цих міст був проведений 2-денний тренінг в Києві, вони стали членами мережі лідерів «Всі різні – Всі рівні» в Україні.

Національний тиждень «Всі різні – Всі рівні» (організація понад 40 потужних проектів в рамках 1 тижня).

Видання кишенькової енциклопедії з прав дитини «Абетка твоїх прав» накладам 40 000 штук, розповсюдження по всій Україні.

Саме нашою організацією було ініційовано приїзд в Україну делегації Ради Європи із дорадчою місією 19-23 лютого 2007 р., а в жовтні 2007 ми організували перший в історії України приїзд Президента Європейського молодіжного форуму пані Бетіни Шварцмайр.

Завдяки постійній участі Генерального секретаря Національного комітету «Всі різні – Всі рівні» пані Марії Богуслав у численних конференціях та симпозіумах Ради Європи склалися добрі стосунки із найвищим керівництвом Департаменту молоді та спорту Ради Європи, Департаменту молодіжної політики Європейської комісії та інших міжнародних структур, що підносить рейтинг України на міжнародному рівні та є запорукою подальшої співпраці у напрямку євроінтеграції.

В рамках даної кампанії було профінансовано:

Європейський молодіжний форум – 6 тис. євро

ПРООН «Створення безпечного середовища для молоді України» — 6 тис. євро

Міжнародний фонд «Відродження» — 120 тис. грн.

Міністерство молоді та спорту – 300 тис. грн.

Фонд Братів Кличків – 40 тис. грн.

та ін.

В рамках іншої діяльності Українська студентська спілка отримувала грантові надходження на реалізацію наступних заходів:

1) протягом 2007р. в Житомирі, Львові та Луганську проведено тренінги «Формуючи майбутнє Європи» за підтримки Фонду Конрада Аденауера;

2) в березні 2007р. в Житомирі проведено конференцію стосовно переваг вступу в НАТО;

3) в квітні 2007р. в Житомирі УСС провела конференцію «Шлях до ЄС в конкретних діях: молодь та європейська інтеграція» за підтримки Житомирської обласної державної адміністрації та Фонду Конрада Аденауера, спрямовану на роз‘яснення молоді конкретних переваг вступу до ЄС;

4) у червні 2007 р. організовано конференцію «Основні корупційні схеми в системі освіти та шляхи їх подолання» за участю Міністерства освіти та науки України;

5) у липні 2007р. пройшов Автобусний тур на південь України «Молодіжна політика: долаємо бар‘єри»;

6) у вересні 2007р. в Києві організовано міжнародну конференцію «Роль молоді в процесі прийняття політичних рішень» за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Головного управління у справах сім’ї та молоді КМДА, Фонду Конрада Аденауера;

7) у грудні 2007р. в Києві в Міністерстві освіти та науки України проведена конференція з приводу посилення ролі студентського самоврядування та розробки Кодексу честі студента за підтримки Посольства США в Україні;

8)  у березні 2008 року – Автобусний тур «Антикорупційна молодіжна кампанія України» на захід України спрямований на боротьбу з корупцією у вищій освіті;

9)  у липні 2008 року – Автобусний тур «Антикорупційна молодіжна кампанія України» на південь України;

10)  у жовтні 2008 року – Автобусний тур «Антикорупційна молодіжна кампанія України» на схід України;

11)  у жовтні – листопаді 2008 року – Міжнародна молодіжна конференція «Центральноєвропейське молодіжне співробітництво» за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту та Головного управління у справах сім’ї та молоді КМДА;

12)  у березні 2009 року – Заключна конференція Антикорупційної молодіжної кампанії України, під час якої відбулася презентація Кодексу честі студента, розробленого нашою організацією;

13) у липні 2009 року – старт діяльності Правозахисної коаліції «На допомогу людям!» спільно з ABA/ROLI, веб-сайт коаліції: http://help-people.org.ua/. УСС стає координатором 50 регіональних організацій;

14) 26 серпня 2009 року – проведення Всеукраїнської конференції «Побудова коаліції та її розвиток: Стратегії виживання і процвітання в ХХІ ст.» за підтримки ABA/ROLI.

Крім того, УСС у 2007-2008 рр. реалізувала проект „Студентське самоврядування від А до Я” за підтримки Посольства США в Україні. Наша організація виступила координатором мережі регіональних організацій, які займалися розвитком у вищих навчальних закладах студентського самоврядування. Українська студентська спілка й надалі підтримує зв’язок з цими організаціями.

У 2010 році наша організація за підтримки Фонду сприяння демократії Посольство США в Україні та МФ «Відродження» активно провела Інформаційну кампанію «Вступ без хабара!».

Інформаційна кампанія спрямована на донесення широкому колу громадськості даних про ефективність впровадження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). У ході кампанії широко розглядаються реальні приклади, як із вітчизняного так і зарубіжного досвіду, позитивного впливу ЗНО на зменшення корупції під час вступної кампанії до ВНЗ. Інформування проходить у контексті необхідності подальшого системного впровадження ЗНО шляхом проведення інтерактивних заходів та із залученням всіх зацікавлених сторін: абітурієнтів, їх батьків, викладачів шкіл, керівників ВНЗ, представників центральної та місцевої влади, а також представників депутатського корпусу. Мета проекту – інформувати громадськість (особливо східні та південні регіони України) про ефективність зовнішнього незалежного оцінювання та його позитивний вплив на зменшення корупції під час вступу до вищих навчальних закладів.

Інформаційна кампанія була профінансована Міжнародним фондом «Відродження» (організація міжнародної зустрічі експертів) а також Посольством США в Україні.

У 2011 р. організація ВМГО «Українська Студентська Спілка» виступила ініціатором створення соціального проекту ЦЕНТР МАЙБУТНЬОГО: Золотий кадровий резерв нації» (www.futurecenter.in.ua) – соціальна інноваційна програма, в результаті реалізації якої в Україні було започатковано центр інтелектуального капіталу та золотий кадровий резерв нації, до складу якого ввійшли найбільш обдаровані та здібні молоді люди зі всієї України. Наразі в базі Золотого кадрового резерву 6000 осіб.

У 2011 р. в рамках ініціативи було реалізовано наступні масштабні проекти за підтримки Державної служби молоді та спорту України, Київської міської державної адміністрації та крупних бізнес-компаній:

— «Молодіжний інноваційний форум» (в рамках Міжнародного Дня Студента) — основною метою якого було виявлення талановитої молоді на основі проведеного конкурсу інноваційних проектів в різних номінаціях, сприяння її працевлаштуванню та реалізації поданих проектів, в колонній залі Київської міської державної адміністрації захід об’єднав 350 осіб із 14 регіонів,

— Міжнародний дводенний семінар експертів з інтелектуального капіталу – Рон Двір (Ізраель) та Ханк Кьюн (Нідерланди), засновників Центрів Майбутнього по всьому світові для представників ейчар-департаментів компаній на тему «Роль людського капіталу та  підвищення його ефективності в інноваційному розвитку компаній та країни

— У співпраці із МГО «Студентська спілка м.Києва» за підтримки Головного управління у справах сім’ї, молоді проведена перша пілотна програма «Клуб успішної молоді» (навчання протягом 3 місяців 30 студентів, обраних серед 570 претендентів).

У 2012 р. організація ВМГО «Українська Студентська Спілка» в рамках Соціальної ініціативи «Центр Майбутнього» реалізовувала такі проекти за підтримки Державної служби молоді та спорту України:

— «Ярмарок інтелектуального капіталу» на День незалежності на вул.Хрещатик – захід, що об’єднав організацію всеукраїнського конкурсу винаходів і ноу-хау та проведення всеукраїнського ярмарку інтелектуального капіталу, що надало можливість інтелектуально обдарованій молоді презентувати власні винаходи та проекти, а компаніям – свої програми навчання та стажування для обдарованої молоді.

— «Другий Молодіжний інноваційний форум» в колонній залі КМДА.

— Програма «Школа партнерства: Бізнес + Влада» (за підтримка Європейської Бізнес Асоціації) — інноваційна програма навчання молодих держслужбовців та представників профільних компаній, що працюють із органами влади.

— Бізнес-квест (за підтрики компанії “Rehau”) – двотижневий квест для 30 учасників.

У 2011-2013 році за підтримки Державної служби молоді та спорту України та інших спонсорів та донорів було реалізовано понад 10 масштабних проектів, направлених на зближення талановитої молоді та ейчарів компаній, підтримка інноваційних ідей молодих вчених, тренінгові програми навчання необхідним навичкам софт-скіллз. Всі заходи та проекти проводилися безкоштовно: Перший, Другий, та Третій Молодіжні інноваційні форуми, Ярмарок інтелектуального капіталу, «Business Quest», Клуб успішної молоді (3-місячна тренінгова програма), Школа партнерства «Бізнес+Влада» (2-місячна тренінгова програма), Молодіжний форум «Твій старт», ряд круглих столів та конференцій, діяльність окремого інформаційного портала, тощо.

Грантові кошти на дану активність виділялися Міністерством молоді та спорту України (300 тис.грн), Київською міською державною адміністрацією (400 тис грн), та рядом компаній-спонсорів.

У 2013 році Українська Студентська Спілка за підтримки Міністерства молоді та спорту запустила соціальний проект Академія навичок www.skillsacademy.com.ua.

Skills Academy — соціальний, неполітичний, безкоштовний для молоді проект, підтриманий профільними міністерствами України та компанією «МТС – Україна».

Академія навичок — це провідник, посередник (медіатор) між людиною і суспільством. Ми даємо можливості та інструменти. А також пояснюємо, як ними скористатися.

Наша віртуальна Академія Навичок буде давати людині «безперебійність» отримання нових знань і умінь. Як прикладних, так і « загальножиттєвих». І більше того — вона буде послідовно формувати новий погляд на світ для «нової людини». Його риси: відкритість, гнучкість, «жадібність до знань», самореалізація, свобода. Наш студент — це людина майбутнього.

Місія проекту — створення суспільства , заснованого на знаннях.

Мета проекту — надання молоді практичних знань і навичок (на стартовому етапі — «софт — скіллз») , за допомогою яких можна побудувати успішну кар’єру, створити міцну сім’ю і розвиватися як особистість.

Унікальність програми полягає в тому, що окрім он-лайн навчання, ми якісно відбираємо і працевлаштовуємо учасників проекту в комерційні та державні організації.

Проект реалізується через сайт www.skillsacademy.com.ua і проведення інтелектуальних заходів (інтелект — івентів, молодіжних інноваційних форумів, англомовних розмовних клубів), з метою засвоєння навичок на практиці, знайомства учасників між собою, нагородження кращих учасників і багатьох інших унікальних форм роботи з молоддю.

В рамках проекту реалізуються проекти «Форум громадянської освіти» та програма «Донбас.UA»

В рамках даної програми було залучено також:

63 тис. Євро – Вишеградський фонд

117 тис. грн – Фонд К.Аденауера

286 тис. грн – компанія МТС Україна

9000 тис. грн – компанія ЕПАМ

270 тис та 165 тис. грн. — Міністерство молоді та спорту України

85 тис. грн. – Київська міська державна адміністрація

Державні структури, які підтримують проекти Українську студентську спілку протягом останніх 10 років:

Українська студентська спілка є партнером таких державних органів: Міністерства освіти та науки України, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства інформаційної політики України, Державної служба зайнятості, Київської міської державної адміністрації.

Донорські структури, які фінансували проекти Української студентської спілки протягом останніх 10 років:

Міністерство молоді та спорту України

Фонд сприяння демократії Посольства США в Україні

Представництво Фонду Фрідріха Еберта в Україні

Представництво Фонду Ганса Зайбеля в Україні

Представництво Фонду Конрада Аденауера в Україні

«Uniter» (USAID)

Вишеградський Фонд

Міжнародний фонд «Відродження»

Європейський молодіжний фонд

МТС Україна

Rehau

та інші

За останній рік діяльності (2015-2016 рр.) УСС сфокусувала свої сили на чотирьох основних проектах:

Проект «Академія навичок» www.skillsacademy.com.ua.

Унікальність проекту знаходиться на стику онлайн освіти і побудови кар’єри, включає основні світові тренди в цих сферах. Це ефективна система роботи з молоддю і дорослими, реалізована як соціальна мережа з високим рівнем залучення людей в постійний процес розвитку власних навичок у цікавих для них сферах. Система пошукуна сайті проекту «Академія навичок» дозволяє роботодавцям за рейтингом  знайти людей за різними критеріями.Відразу ж можна перейти в профіль людини, написати їй повідомлення. Система дозволяє також відстежувати розвиток окремих людей. Наразі на сайті розміщено 150 відео-лекцій, до кожної лекції розроблений тест. Сайт охоплює такі теми як пошук роботи, фріланс, підприємництво, основні Soft Skills.

Форум громадянської освіти.

Місія форуму полягає у підготовці українців до життя в справжньому громадянському суспільстві через онлайн освітні технології. В рамках Форуму громадянської освіти було створення 10 онлайн курсів на тему громадянської освіти та реалізовано різноманітні інтерактивні заходи (понад 10 форумів та 8 вебінарів), що дозволили об’єднати людей за темами, які наразі є найгострішими у суспільстві: протидія корупції, дотримання, прав і свобод, системна співпраця громадськості та влади, розвиток ОСББ, свідомі вибори, європейські цінності тощо.

Проект реалізовується на платформі соціального проекту Академії навичок www.skillsacademy.com.ua

Онлайн будинок юстиції (www.obu.org.ua)  

Проект Головного управління юстиції Києва, та в подальшому – Міністерства юстиції України. Проект дозволяє будь-кому безкоштовно замовити послуги з видачі копії документів, зареєструвати організацію через онлайн-платформу, уникаючи черг та корупції. В подальшому планується розширення проекту функцією «соціального ліфта» для легкого відбору потенційних працівників, а також навчання та підвищення кадрового потенціалу працівників системи юстиції.

Lingva Skills (www.lingva.ua)

Сайт для безкоштовного вивчення англійської мови для державних службовців та освітян, соціальних категорій населення за авторською методикою до рівня В2. освітян та інших соціальних категорій населення англійській мови. Дана технологія має наступні переваги:

  • доступна для навчання у будь-якому місці та в будь-який час

  • необмежена кількість користувачів

  • безкоштовна

  • ефективна

  • цікава (присутні елементи гейміфікації).

Тільки за останній рік за кошти Вишеградського фонду в рамках проекту «Форум громадянської освіти» було проведено наступні активності:

  1. Ми провели соціологічне дослідження «Бачення громадянської освіти (“Vision of Civic Education”), який охопив 1160 респондентів.

Дослідження було проведено «Umbrella Research» (професійною соціологічною організацією) із залученням експертів в галузі громадянської освіти та демократії. Учасники були обрані серед цільової групи, враховуючи гендерне питання відповідно до статистичних даних користувачів в UA-мережі. Респондентам було запропоновано пройти онлайн-запитальник. Загальна кількість респондентів: 1160 осіб. Усі результати дослідження – вільні у використанні та доступні на блозі трьома мовами — Укр, Eng, Rus.

Ось англійська версія: http://blog.skillsacademy.com.ua/analytics/sotsialne-doslidzhennya- 2015-roku- viziya-gromadyanskoyi-osviti/?lang=en.

Результати дослідження були використані для подальшого формування навчального плану онлайн-курсів, а відповіді на відкриті питання були використані правовласниками в інформаційній кампанії. Також у рамках експертної аналітики була проведена фокус-група щодо громадянської освіти серед молоді. Ці аналітичні матеріали були використані для створення громадянської освіти в навчальній програмі на національному шкільному рівні та популяризацію електронної демократії на національному рівні в Україні (цьогорічна діяльність є пріоритетним напрямком у діяльності нашої організації)

  1. Створено 11 освітніх онлайн курсів («цілей»). В цілому ми отримали 100 відео-лекції і 100 тестів. Всі вони розміщені в інтерактивній «цільовій карті» (наше власне IT-рішення для навігації користувача серед освітніх матеріалів):http://skillsacademy.com.ua/Maps/eng

1. «Жити в європейській країні»

2. «Впливати на прийняття рішень»

3. «Стати ІТ-спеціалістом»

4. «Створити ІТ-стартап»

5. «Стати соціальним підприємцем»

6. «Бути фінансово грамотним»

7. «Вивчити англійську»

8. Боротьба з корупцією

9. Створити ОСББ

10. Свідомі вибори

11. Електронне урядування

Навколо всіх тем були створені онлайнові спільноти людей — інтерактивна база даних варіювалась від 38.500 людей, які зацікавлені в громадському русі, в тому числі експертів і потенційних мультиплікаторів.

  1. Всі події описані у вигляді таблиці:

— Прес-конференція, присвячена початку проекту була проведена в головній національній інформаційній агенції УНІАН. Заключна прес-конференція була проведена в грудні 2015 року і була присвячена співпраці з Міністерством освіти і науки та Інституту з модернізації змісту освіти;

— Проведено 10 семінарів за наступними темами: «Жити в європейській Україні», «Ефективне управління молодіжними організаціями», «Державна система адміністрування», «Комп’ютерна грамотність», «Права людини», «Свідомі вибори», «Електронні навички та електронне урядування грамотності», «Наглядова школа», «Соціальний проект», «Соціальне підприємництво».

— Провели 8 вебінарів за наступними темами: «Євроінтеграція і демократія», «державна система управління і самоврядування», «Теплий дім народного рішення», «Навички для успішної кар’єри», «IT-грамотність та електронна демократія», «Боротьба з корупцією «, » IT-грамотність «, «Як вивчити англійську».

— Провели 3 експертні зустрічі (у співпраці з партнерськими організаціями):

20.03.2015-22.03.2015 — Угорщина

19.08.2015-23.08.2015 — Польща

19.02.2016-21.02.2016 — Чехія.

4) Створено інтернет-блог з матеріалами проекту.

Links: http://blog.skillsacademy.com.ua/novsti/yak-statt- uspishnim-v- ukrayini/

http://blog.skillsacademy.com.ua/novsti/yak-statt- uspishnim-v- ukrayini/?lang=ru

http://blog.skillsacademy.com.ua/novsti/yak-statt- uspishnim-v- ukrayini/?lang=en

Ми створили кілька модулів на існуючому сайті: карта цілей, покращений механізм пошуку, онлайн представник університету (Ambassy).

  1. Була проведена велика інформаційна кампанія. В рамках кампанії ми створили власну стилістику (власний бренд і новий логотип), дизайн і друк поліграфічної продукції.