Другий автобусний тур

З 30 липня до 1 серпня 2008 року пройшов 2-ий етап Автобусного туру „Антикорупційна молодіжна кампанія України”.

У Херсоні 30 липня захід відвідали: Віктор Трамбовецький, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Херсонської обласної державної адміністрації; Валентин Сух, начальник управління науки та освіти Херсонської обласної державної адміністрації.

Важливою темою для обговорення став моніторинг вступної кампанії – 2008 на предмет використання корупційних схем у ході зовнішнього тестування та при вступові до ВНЗ.Безымянный331 липня 2008 року в Миколаєві голова Миколаївської обласної філії Української студентської спілки Олександр Максименко відзначив той факт, що молодь Миколаєва вважає за краще вирішувати проблему пасивно. Голова правління Центру політичної освіти Олександр Копил відзначив, що корупція не ускладнює життя студентам, а якраз навпаки. Серед методів боротьби з корупцією миколаївці, на жаль, пропонували або малоефективні, на зразок обіцянок самому собі не брати участь більше в корупційних схемах, або зовсім вже радикальні, на зразок легалізації корупції у ВНЗ. Мовляв, якщо вона вже існує й всіх влаштовує як можливість купівлі вільного часу, то давайте купуватимемо дипломи легально.

1 серпня 2008 року в Одесі захід відвідали: перший заступник голови обласної державної адміністрації Максим Степанов та голова обласної ради Микола Скорик. Заступник голови Антикорупційного комітету Одеси Олександр Рубінчик відзначив, що в корупційних діях у системі вищої освіти винні самі студенти та їхні батьки. Він вважає, що у таких ситуаціях самі потерпілі повинні звернутися до органів по боротьбі з корупцією для того, щоб такі інциденти усувалися. Заступник же губернатора Максим Степанов відзначив, що непотрібно винаходити велосипед у цьому питанні, а потрібно запозичити досвід інших країн у боротьбі з корупцією.

Начальник управління сім’ї та молоді Одеської обласної державної адміністрації Володимир Кіров зазначив, що явище корупції найбільш характерне для феодальної епохи розвитку суспільства.

Відповідно до наведених в ході заходу даних, Одеська область займає друге місце в Україні за рівнем корупції, пропустивши вперед тільки Миколаївську область.Безымянный4Порівняно з першим автобусним туром у другому турі до учасників приєдналися експерти з наступних організацій: ВМГО “Демократичний Альянс” (Проект “Щеплення від корупції”); Студентський рух «Студент за студента», Львів; Фонд сприяння розвитку здібної та обдарованої молоді; Мотоклуб «Галицькі байкери», Львів; «Молодь Херсонщини проти корупції»; Студентський магістрат міста Житомир.