Третій автобусний тур

3-ій етап Автобусного туру було спрямовано на Харків, Луганськ, Донецьк, Дніпропетровськ, і він тривав з 8 по 10 жовтня 2008 року.

Безымянный5Загалом, представники Сходу сприйняли антикорупційний тур “на ура”, адже проблема корупції для них актуальна так само, як для столиці чи інших регіонів України.

Буквально в кожному з відвіданих міст Східної України погоджувалися з тим, що тут ведуть малоефективну боротьбу з корупцією. А однією з головних причин цього називали толерантне ставлення з боку громади. Точніше навіть не толерантне ставлення, а непроінформованість громадян щодо своїх прав і можливостей протидіяти корупції.

І в Харкові, і в Луганську, і в Донецьку констатували, що рівень ангажування місцевих громадських організацій у боротьбі з корупцією дуже низький. Щоправда, поодинокі приклади активності громади на Сході, спрямовані на подолання цього негативного явища, таки продемонстровано, а результати роботи засвідчили, що з корупцією можна й варто боротися. Найцікавішим виявився приклад громадської організації одного з районних центрів Луганщини – Сватового, де корупцію долають саме через інформаційну й юридичну підтримку місцевої громади. Організація входить до Мережі громадських приймальнь з антикорупційних питань, а свою діяльність не обмежує тільки юридичною підтримкою: мешканці вдавалися й до радикальних методів, як-от страйку, коли місцева влада сильно допікала.

Серед експертів, які не брали участь у попередніх турах до АМКУ приєднались представники наступних організацій: Молодіжного об’єднання товариства „Чернігівське земляцтво”; Державного інституту розвитку сім’ї та молоді; Форуму „Медіа-груп”, Донецьк; Українського Ліберального Клубу; Мережі громадських приймальнь з антикорупційних питань, Луганська обл.; журналіст „Львівської газети”; ХОМОО «ДСС-Студентська платформа»; газети «Студентська платформа Харкова».