Форум Твій Старт

2012-1012 листопада 2013 року у колонній залі Київської міської державної адміністрації за ініціативою Міністерства молоді та спорту України, Київської міської державної адміністрації,  Української Студентської Спілки, а також одного з провідних роботодавців країни – компанії «МТС Україна», відбувся Молодіжний форум «Твій старт».

Форум присвячено вирішенню проблеми першого робочого місця, профорієнтації студентів і молодих спеціалістів та їх працевлаштуванню у провідних компаніях.

Участь у Форумі взяли понад 40 провідних міжнародних та вітчизняних компаній та фондів, а також 450 молодих спеціалістів та найкращих студентів – членів Золотого кадрового резерву. Учасники Форуму плідно спілкувалися з HR-спеціалістами з таких компаній та організацій: Європейська Бізнес Асоціація, Федерація роботодавців України, «МТС Україна», «Кока-Кола Україна», Компанія EY (Ernst&Young), Агрохолдинг «Мрія», Microsoft, KPMG Україна, PlatinumBank, Avon, ПриватБанк, PhilippMorris, ЗМ, DLA Piper, Корпорація «Галактика», MetroCashandCarry, Nemiroff, НСК «Олімпійський», «Сан ІнБев Україна», корпорація «Артеріум» та багато інших.

Учасники визначили, які знання та навички необхідні для успішної кар’єри, та як вибудувати власне навчання за допомогою онлайн-освіти. У рамках Форуму відбувся круглий стіл «Працевлаштування молодих спеціалістів: міжнародні тренди та українські реалії», виставка молодіжних інноваційних проектів, дискусійна панель «Можливості для молодих спеціалістів у провідних компаніях» та були презентовані результати соціологічного дослідження «Самоосвіта молоді: світові тенденції та українські реалії», проведеного у 2013 році.

Головною подією Форуму стало офіційне відкриття нового онлайн-проекту «Академія навичок» (www.skillsacademy.com.ua) — платформи з освіти й побудови кар’єри. Це унікальний для України та країн СНД проект у сфері он-лайн навчання, який дасть можливість молодим українцям безкоштовно отримати необхідні навички і знання та стати конкурентоспроможними на ринку праці України.

«Академія навичок» поєднала в собі всі найкращі досягнення популярних міжнародних освітніх ресурсів, як Coursera і проектів з пошуку та підбору персоналу, як LinkedIn, завдяки чому дозволить молоді України вирішити проблему працевлаштування або створення власного стартапу.

Сергій Глущенко, перший заступник Міністра молоді та спорту України, наголосив: «Академія навичок» – це, по суті, соціальний ліфт, який дозволить талановитій молоді реалізувати себе, стати успішними. Ми сподіваємось, що цей проект сприятиме формуванню нової еліти країни».

У своїй промові начальник Управління сім’ї, молоді та спорту Департаменту освіти та науки, молоді та спорту Вадим Костюченко додав: «Онлайн освіта – це світовий тренд, який необхідно розвивати в Україні. На прикладі «Академії навичок» ми бачимо, як можна зробити освіту доступною та цікавою. Ми раді розпочати такий масштабний проект сьогодні саме з Києва, і столичні студенти перші зможуть отримати цікаву та корисну роботу завдяки набутим знанням. Адже цей проект – це реальний інструмент для вирішення проблеми першого робочого місця».